NAŠE NAJCHUTNEJŠIE OVOCIE


Webová prezentácia bola spustená

18.01.2010 10:29

Toto je prvá stránka venovaná výhradne rastline - kríku - stromčeku - Asimina triloba - PAW - PAW - Banán Severu - Moďoul.

Budem vám sem pravideľne prinášať všetky informácie o tomto nevšednom skvoste našich záhrad.

Dozviete sa, ako si dopestovať toto jedinečné ovocie poľahky, priamo vonku vo vašej záhrade, či hoci aj na balkóne a terase.

Hlavným cieľom je rozšíriť toto ovocie, aby bolo ozdobou a potešením každej záhrady, či už okrasnej, alebo úžitkovej.

Som presvedčený, že kvalita tohoto druhu sa presadí. Svedčí o tom odhadom už niekoľko tisíc záhrad na Slovensku, kde sa vedia popíšiť touto nevšednou raritou.

Zároveň tu nájdu pomocnú ruku pestovatelia, ktorí už majú Asiminu vo svojej záhrade a chcú sa poradiť, ako dosiahnuť svoj pestovateľský zámer čo najefektívnejšie.

To bol začiatok, po rokoch sa k našej kráľovne Asimine postupne pridávali ďalšie zaujímavé druhy a ich odrody. Najmä Hurmi kaki - Ebenovník - Tomel, ale aj Amelanchier - muchovník - Aljašská čučoriedka a za nimi napríklad Lomicera - zemolez - kamčatská čučoriedka, Actinidie, kiwi, figi, aronie, jarabiny, staré odrody hrušiek, sliviek, jabloní, čerešní, višní, ale tiež liesky, oriešky, orechy, drobné ovocie ako ríbezle, egreše, maliny, černice, jahody, ako aj ich hybridy ako josta, jochelin, kroma, malinočernice, jahodomaliny, tiež zdravé až liečivé plodiny ako napríklad schizandra, kustovnica - goji, Hovénia Dulcis, i rakytník rešetliakový, napokon aj málo známe a málo rozšírené veci ako sú Karagana, Kudránia tricuspidata, Akébia a podobne...

 

—————

Späť