NAŠE NAJCHUTNEJŠIE OVOCIE


Informácie o nás

Čas letí. Prvé stromy, ktoré som zaočkoval, majú už 27 rokov, a tak som mal možnosť sledovať ich rast a reakcie na rez a tvarovanie.

V roku 2007 som začal po novom na novej pôde a od nuly. Dnes mám pripravených tísíce stomčekov rôznych druhov a odrôd.

Pestujem a predávam rastliny Asimina triloba v rôznych veľkostiach a odrodách. Momentálne mám 19 odrôd Asimin a 70 odrôd Hurmi kaki, ako ich volajú ľudovo, inak Diospyros alebo  česky Tomel.  

Pestujem samozrejme aj iné druhy. Napríklad menej známe:
Driene aj veľkoplodé, Mandle aj sladké a veľkoplodé, Mišpule, Oskoruše, Moruše všetkých farieb, akébie, Aktinidie arguty aj kolomikty, kiwi, jarabiny, Aronie, Amelanchiery, lomicery, zimolez a iné.
Rovnako tak zaujímavé novinky, alebo naopak staré krajové odrody tradičných druhov.

Navrhujem, aby ste poslali svoje telefónne číslo. Najlepšie Orange, alebo T-mobile a rád vám zavolám, keďže môžeme volať koľko bude treba. Je to rýchlejšie ako písanie.
Dodávam stromky aj niektorým predajcom, preto dosahujem aj tak dobrú cenu za stromček. :-)

 

Nitra časť Mlynárce, predaj možný osobne aj poštou, predtým je nutné zavolať, alebo aspoň mailovať. asimina.kaki@gmail.com je adresa ktorú prezerám počas sezony len tak raz týždenne, ale mimo sezóny aj každý druhý deň, tak sa ospravedlňujem že nemusíte dostať odpoveď okamžite. Každý mail však bude vybavený. Ak chcete odpoveď okamžite, stačí zavolať a ak nie som v zahraničí snažím sa dvíhať pri každom zazvonení, ak však práve s niekým volám, skúste prosím neskôr. Ďakujem za pochopenie.
0903 258 405
+421 905 336 405
zavolajte mi a ja vám zavolám späť, je to lacné a môžeme "pokecať"

Rád sa s Vami podelím o svoje skúsenosti z pestovania, ak nemôžete prísť do Nitry osobne, tak telefón je najlepšia voľba.


Asimina v Nitre

/album/asimina-v-nitre/snimka025-jpg/
/album/asimina-v-nitre/asimintanier-jpg1/
/album/asimina-v-nitre/snimka013-jpg/
/album/asimina-v-nitre/snimka014-jpg/
/album/asimina-v-nitre/snimka017-jpg/
/album/asimina-v-nitre/snimka027-jpg/

—————


Anketa

Zaujala vás Asimina? Chcete ochutnať toto ovocie?

áno
(2 766)
96%

nie
(120)
4%

Celkový počet hlasov: 2886


História pestovania

Asimina je zaujímavá severoamerická rastlina, ktorej vysokých úžitkových vlastností si už pred stáročiami všimli pôvodní obyvatelia Ameriky. Tiež prví osadníci a kolonizátori Nového sveta ju uznávali pre výživné, veľmi chutné a z pôvodných severoamerických ovocných drevín najväčšie ovocie, ktoré im pomáhalo prežiť v ťažkých podmienkach osídľovania kontinentu.

Má široké spektrum odrôd, na ktorých výbere z voľnej prírody sa podieľali už pôvodní obyvatelia a neskôr aj európski prisťahovalci.
Na dve storočia upadla do zabudnutia, záujem o ňu znovu vzrástol na prelome 19. a 20. storočia, tento záujem sa ešte viac zvýšil vo dvoch predchádzajúcich desaťročiach.